Интер и Удинезе играят при 2:1 в мач от 23-ия кръг

...

НА ЖИВО: Интер - Удинезе 2:1, гол на Мхитарян

Интер и Удинезе играят при 2:1 в мач от 23-ия кръг на Серия А. Ромелу Лукаку откри от дузпа в 20-ата минута, а в 43-ата минута Санди Ловрич изравни. В 73-ата минута Мхитарян още веднъж изведе " нераздурите " напред в резултата.

Първата по-интересна обстановка беше в 8-ата минута. Тогава Барела получи извеждащ пас от Лукаку и се озова очи в очи със Силвестри. Халфът обаче падна след прикосновение с Удоджи в наказателното поле. " Нерадзурите " желаеха дузпа, само че такава не беше отсъдена.

В 18-ата минута Уолъс блокира Дъмфрис при опита му да нанесе удар, след което го и фаулира. Първоначално основният рефер не отсъди углавен удар, само че го стори след намесата на ВАР. Зад топката застана Лукаку, който стреля едва в левия ъгъл и Силвестри избави. Наказателният удар обаче беше изпълнен още веднъж, защото състезател на " зебрите " беше навлязал в наказателното поле авансово. Лукаку още веднъж застана зад топката и вкара за 1:0.

Удинезе съумя да изравни резултата в 43-ата минута със страхотна контраофанзива. Мхитарян загуби топката от Ехизибуе. Перейра напредна с топката и откри Ловрич, който от 12-13 места със мощен удар в средата на вратата вркара за 1:1.

В продължението на първата част Ачерби насочи удар с глава след центриране от корнер, само че Силвестри се оправи.

Втората част стартира с домашен напън. В 49-ата минута рисков удар на Барела по диагонала беше блокиран от съотборника му Дъмфрис. В 62-ата минута Родриго Бекао насочи удар с глава след центриране отляво, само че над вратата.

В 71-ата минута резервата Лаутаро Мартинес потърси далечния ъгъл с техничен удар от към 20 метра, само че не затрудни вратаря. Минута по-късно Мхитарян лиши от Бекао и незабавно потърси Джеко. Босненецът обаче направи неприятно първо допиране на топката, след което насочи удар право във вратаря, който мазета. Секунди по-късно " зебрите " проведоха отлична контраофанзива, при която Съксес финтира двама бранители и от десетина метра шутира, само че бранител почисти.

" Нерадзурите " незабавно дадоха отговор с нова контраофанзива. Димарко проби отляво и откри Мхитарян пред наказателното поле, който с великолепен шут от въздуха матира Силвестри за 2:1.

Интер - Удинезе 2:1

1:0 Ромелу Лукаку (20)

1:1 Санди Ловрич (43)

2:1 Хенрих Мхитарян (73)

Интер: Ханданович, Дармиан, Димарко, Ачерби, Бастони, Дъмфрис, Барела, Брозович, Мхитарян, Джеко, Лукаку

Удинезе: Силвестри, Родриго Бекао, Бийол, Ебосе, Ехизибуе, Удоджи, Ловрич, Уолъс, Перейра, Товен, Бето